Terapie naturalne

Dietetyka

banner_art_015Każdy z nas jest indywidualnością biochemiczną – mamy zróżnicowane potrzeby żywieniowe. Nie ma więc jednej uniwersalnej diety dla wszystkich. Jak zatem określić optymalne dla siebie potrzeby pokarmowe?

Odpowiedź uzyskamy wykonując Typowanie Metaboliczne. Taki test nie mówi jaki sposób żywienia jest najlepszy na świecie – mówi jaki sposób żywienia jest najlepszy dla Ciebie. Jakie produkty preferować a jakich unikać. Doskonale wyjaśnia, dlaczego na tej samej diecie jedna osoba chudnie a inna tyje. Pozwala nie tylko na bezpieczne, skuteczne i trwałe pozbycie się nadwagi, ale jest także doskonałą i naturalną metoda profilaktyczną, zabezpieczającą przed dokuczliwymi zachorowaniami – w szczególności na trudne do wyleczenia schorzenia przewlekłe i degeneracyjne, takie jak: alergie, choroby reumatoidalne, nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory i wiele innych.

Wiedząc jaki typ metaboliczny reprezentujemy, mamy wyznaczony swój kierunek dietetyczny na całe życie. Specyfika szlaków metabolicznych u danej osoby jest bowiem zdeterminowana genetycznie i w ciągu życia, nie zmienia się. Razem z wynikiem, otrzymujecie Państwo propozycję indywidualnie dobranego dla Was programu profilaktycznego i regulacyjnego oraz zalecenia co do trybu życia i stopnia aktywności fizycznej, jaki jest dla Was optymalny.

Do skorzystania z porad zapraszam szczególnie:

 • osoby mające problemy z nadwagą lub otyłości,
 • kobiety w ciąży i kobiety karmiące,
 • rodziców dzieci oraz dorastającej młodzieży,
 • osobom mające problemy zdrowotne, proponuję doradztwo uwzględniające: diety obniżające poziom cholesterolu, wspomagające leczenie schorzeń wątroby i pęcherzyka żółciowego, cukrzycę, schorzenia reumatoidalne, alergie, choroby nerek

Polecam też programy dietetyczne dla osób przemęczonych, niedożywionych, mających problemy ze skórą, stanem włosów i paznokci

1. Czym jest nietolerancja pokarmowa

Nietolerancja pokarmowa opóźniona (inaczej alergia pokarmowa typu III), jest nieprawidłową reakcją organizmu na alergeny obecne w pokarmach. Obecnie uznaje się za fakt, że artykuły spożywcze i pokarmy mają duży wpływ na występowanie chronicznych dolegliwości a także poważnych schorzeń przewlekłych. Z badań wynika, że ponad 45% populacji w Europie cierpi na różnorodne objawy i schorzenia przewlekłe związane z tego typu reakcją alergiczną ( za British Allergy Foundation).

Przyczyna tych problemów często pozostaje nierozpoznana do końca życia ponieważ objawy takiej nietolerancji najczęściej pojawiają się po wielu godzinach od spożycia produktu (od 8 do 72 godz) – i najzwyczajniej nie są kojarzone z jego spożyciem. Jest to zrozumiałe, jeśli uświadomimy sobie, że np. w piątek mają miejsce jakieś dolegliwości jelitowe – bóle brzucha, wzdęcia biegunka, itp. – jako reakcja na pokarm spożyty w środę.

Czy możliwe jest w takiej sytuacji rozpoznanie feralnego produktu? Oczywiście. Nietolerancji tego typu towarzyszy podwyższony poziom pokarmowo – specyficznych przeciwciał klasy IgG, w odróżnieniu od typowej alergii pokarmowej, kiedy występuje podwyższony poziom przeciwciał klasy IgE Cechą szczególną naszego swoistego układu odpornościowego jest to, że przeciwciała wytwarzają strukturę pozwalającą im rozpoznać tylko jeden, określony rodzaj antygenu. Możliwe jest więc precyzyjne oznaczenie przeciwko jakim antygenom pokarmowym organizm wytworzył wysoki poziom przeciwciał IgG. Tym samym umożliwia to opracowanie indywidualnej diety eliminacyjnej , pozwalającej wykluczyć spożycie określonych pokarmów a tym samym wyeliminować dokuczliwe dolegliwości lub przewlekłe, wyniszczające schorzenia.

2. Najczęstsze objawy opóźnionej nietolerancji pokarmowej i wskazania do wykonania testu.

Diagnostyka tego typu nietolerancji szczególnie zalecana jest osobom cierpiącym na choroby przewlekłe oraz kobietom w ciąży ( przeciwciała IgG przenikają przez łożysko do płodu).

Rozważ wykonanie testu jeżeli cierpisz na:

 • przewlekłe problemy żołądkowo-jelitowe: bóle brzucha, wzdęcia, biegunki,
 • zaparcia, zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna
 • problemy oddechowe – astma, nieżyt nosa, zapalenie zatok
 • otyłość – pomimo stosowania niskokalorycznej diety i aktywności fizycznej
 • problemy ze skórą – atopowe zapalenie, trądzik, łuszczyca, świąd
 • problemy mięśniowo-kostne – reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśni
 • problemy ze strony układu nerwowego- migreny, zaburzenia koncentracji,
 • nadmierne pobudzenie, depresja, chroniczne zmęczenie
 • a także – nadciśnienie, cukrzyca typu II, problemy ze strony oczu – łzawienie, spuchnięte powieki, zaczerwienienie, świąd

Dzięki wykonaniu testu i odpowiedniej zmianie diety, masz szansę pozbyć się dokuczliwych dolegliwości bez konieczności długotrwałego (nieraz do końca życia) zażywania leków. Wynik otrzymujesz po 1 godz od wykonania badania. Serdecznie zapraszam.