Terapie naturalne

Aromaterapia

banner_art_021Proponuję metodę, która jest nie tylko łagodna, bardzo skuteczna, bez działań ubocznych, ale również niezwykle przyjemna. Polega na namaszczaniu ciała naturalnymi, wysoko skoncentrowanymi olejkami eterycznymi o relaksujących i terapeutycznych właściwościach.

Zabiegi i masaże aromaterapeutyczne uspokajają, uwalniają napięcie, stymulują prawidłowe ustawienie kręgosłupa, równoważą na poziomie psychoemocjonalnym, oczyszczają. Pozwalają uporać się z takimi problemami, jak: infekcje dróg oddechowych, zatok, bronchit, zaburzenia krążenia, trawienia, wydalania, otyłość, cellulitis, stany zapalne, bóle mięśni i kości, nerwobóle, grzybica, pasożyty, borelioza, pomocniczo w chorobach nowotworowych, i wiele innych.

Specyfika działania aromaterapii i jej zalety

Aromaterapię kojarzymy zazwyczaj z oddziaływaniem olejków eterycznych na zmysł węchu i wywoływanie w ten sposób przyjemnych doznań, odprężenia, miłych skojarzeń itp. To tylko część prawdy o tej niezwykłej metodzie terapeutycznej. Jak działają olejki i dlaczego są tak skuteczne?

W rzeczywistości roślinne esencje eteryczne mają zdolność absolutnie całościowego oddziaływania na żywy organizm. Wiąże się to z ich złożoną budową chemiczną, zawartością ogromnej ilości specyficznych związków czynnych (fenole, terpinole, aldehydy, ketony, estry, terpeny, i wiele innych), oraz zdolnością pokonywania wszystkich barier fizjologicznych, łącznie z barierą krew – mózg. Zbadano, że molekuły olejków eterycznych najwyższej, terapeutycznej jakości, nałożone na punkty refleksoterapeutyczne, po ok. 20 – 30 min. znajdują się w docelowym narządzie, po upływie zaś 2 godzin docierają niemal do wszystkich komórek organizmu.

Kolejny poziom, to oddziaływanie na sferę psychoemocjonalną. Tu znaczenie ma wspomniane na początku oddziaływanie poprzez zmysł węchu. Molekuły olejków po wejściu w kontakt z opuszką węchową, przemieszczają się drogą nerwów węchowych do centralnej części mózgu, wprost do ciała migdałowatego. Ono z kolei, jak wiadomo od niedawna, przechowuje wspomnienia przeżytych emocji, urazów. Dzięki ogromnej dynamice poruszania się, cząsteczki olejków mają zdolność uwalniania skumulowanej traumy oraz pamięci przeżytych negatywnych emocji.

Wiedza naukowa, potwierdzająca skuteczność aromaterapii

Następny, fascynujący poziom oddziaływania esencji eterycznych terapeutycznej jakości, to poziom energetyczny. Poszczególne olejki wprowadzają do organizmu konkretny potencjał elektromagnetyczny. Eksperymenty prowadzone w USA wykazały, że częstotliwość terapeutycznych olejków waha się pomiędzy 52 – 320 MHz. Zdrowy człowiek wibruje z częstotliwością 62 – 68 MHz. Jeśli ta częstotliwość spada do ok. 57 MHz – mogą pojawić się symptomy grypy. Drożdżyca pojawia się przy częstotliwości utrzymującej się na poziomie 55 MHz. Jeśli częstotliwość obniża się poniżej 46 MHz, mogą pojawiać się procesy nowotworzenia.

A oto kilka przykładów wysokoaktywnych energetycznie esencji:

  • mięta – 98 MHz
  • melisa – 102 MHz
  • lawenda – 118 MHz
  • kocanka włoska – 181 MHz
  • róża damasceńska – 320 MHz

Jedną z najważniejszych możliwości terapeutycznych olejków jest ich zdolność podniesienia naszej częstotliwości do takiego poziomu, na jakim choroba nie może egzystować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie aromaterapia, którą przeprowadzam w swoim gabinecie w Olsztynie. Zapraszam serdecznie.

(w oparciu o ,,Healing Oils of the Bible” by Ph Dr David Stewart)